Sekmadienis , rugpjūčio 19 2018
Pradinis / Renginiai / Tradicinė Rugsėjo 1-osios fotosesija bibliotekoje su pasakų herojais

Tradicinė Rugsėjo 1-osios fotosesija bibliotekoje su pasakų herojais

DSC03740Rugsėjo 1-oji – naujųjų mokslo metų pradžia visose Lietuvos mokymo įstaigose. Pirmasis rugsėjis ypač įsimintinas pirmokams, nes jiems tai naujos pradžios ir naujo patyrimo šventė. Kasmet Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka intensyviai ruošiasi Rugsėjo 1-osios šventei. Šiais metais pirmokams buvo paruoštos dovanėlės, o po švenčių mokyklose visi moksleiviai pakviesti į fotosesiją su pasakų herojais.
Viešosios bibliotekos darbuotojos prieš rugsėjo 1-ąją susitiko su pirmų klasių mokytojais, kurie puošė savo klases ir su nekantrumu laukė mokslo ir žinių dienos, kai į klases įžengs pirmokai. Kaip ir kiekvienais metais su artėjančia švente pasveikinti pirmokų mokytojai ir įteiktos dovanėlės būsimiems jų auklėtiniams. Pirmaklasiai gavo žaismingus skirtukus ir pieštukus su viešosios bibliotekos logotipu. Mokytojos pritarė, kad viešosios bibliotekos ir švietimo įstaigų bendradarbiavimas labai svarbus ir reikalingas, nes ne tik mokykla, bet ir biblioteka yra mokslo ir žinių šalis. Tad tikimąsi, kad nuo pirmos klasės užsimezgęs ryšys nenutrūks ir gražus bendradarbiavimas tęsis.
Mokslo ir žinių dieną, vaikai įžengę į biblioteką gėrėjosi vaizdu, koridoriuose girliandos iš šermukšnių ir obuoliai dvelkė rudeniu, o „Telebimbam“ muzika sukūrė jaukią atmosferą. Kretingos viešoji biblioteka jau trečius metus iš eilės pakvietė visus į šventinę fotosesiją, kurioje šiemet dalyvavo smagūs pasakų herojai – vilkas ir lapė. Viešosios bibliotekos vaikų literatūros sektorius pavirto pasakų karalyste, kurioje nusidriekė ilga vaikų, norinčių nusifotografuoti bibliotekoje, eilė. Kartu su gerai žinomais pasakų herojais – vilku ir lape įsiamžino vaikai su tėveliais, broliukais ir sesutėmis, bendraklasiais. Pasakų herojai šoko, linksmino vaikus kaip įmanydami, o vaikai gėrėjosi jų išdaigomis ir linksmumu. Negąsdino nei aštrūs vilko dantys, nei lapės gudrumas. Prasidėjus rugsėjo 1-ąjai, buvo pasirūpinta moksleivių saugumu – vilkas su lape fotosesijos dalyviams įteikė po atšvaitą. Vaikai pasakų herojams pažadėjo, kuo dažniau atverti bibliotekos duris ir neužmiršti, kokia svarbi yra knyga.
Smagu, kad tradicine tapusioje šventėje buvo sulaukta tiek daug neabejingų bibliotekos lankytojų, norinčių turėti šios šventės prisiminimą bibliotekoje. Diena buvo pilna šypsenų, džiaugsmo ir gražių emocijų, kurios pripildė vaikų širdis.

PATEIKITE NAUJIENA PATEIKITE RENGINI PATEIKITE VEIKLA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *